600 700 236

Polityka prywatności
Top

Porady prawne online – czy warto korzystać

Biuro Rachunkowe Maza > Prawo > Porady prawne online – czy warto korzystać
porady prawne

Porady prawne online – czy warto korzystać

Porady prawne online to atrakcyjna opcja i to pod kilkoma względami, niemniej to rozwiązanie ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Pojawia się zatem pytanie czy korzystanie z porad online będzie dla nas właściwym wyborem. Prawda jest taka, że to zależy od kilu czynników. Co zatem należy wiedzieć?

qZalety porad online

Porady online przede wszystkim są zdecydowanie tańsze niż te świadczone w stacjonarnych kancelariach, a to daje możliwość skorzystania z nich także osobom mniej zamożnym, co jest tu dużym atutem. Do tego dochodzi jeszcze elastyczność. Kancelarie prawne działające stacjonarnie mają ściśle określony czas pracy – który nierzadko koliduje z naszym własnym, co utrudnia nam zasięgniecie opinii adwokata, jeśli chodzi o porady prawne online, nie ma takiego problemu. Na plus także można zaliczyć to, że do takich porad łatwo wrócić, czy to poprzez nagranie rozmowy na Skypie czy też poprzez ponowne odczytanie korespondencji mailowej.

Porady prawne – tak, ale nie dla każdej sprawy

Na podstawie powyższych zalet można stwierdzić, że w zasadzie porady prane online wydają się być bardzo dobrym wyborem. Należy jednak pamiętać o tym, że mają one nieco inny charakter niż te tradycyjne, a co za tym idzie nie do każdej sprawy się one nadadzą, w przypadku kwestii administracyjnych, gdzie dajmy na to chodzi o sporządzenie umowy czy dokumentu, jest to jak najbardziej dobry wybór, tutaj nic nie stoi na przeszkodzie by wszystkie dokumenty przesłać drogą mailową. Tak samo jest w przypadku spraw cywilnych, tutaj także porady online przynajmniej na wstępnym etapie, będą jak najlepszym wyborem, nie zaleca się ich jednak w przypadku spraw karnych, ponieważ te – bardziej złożone, wymagają już bezpośredniego kontaktu z adwokatem. Pamiętajmy także o tym, że jakość porady prawnej uzyskanej online zależy w dużej mierze od tego z jakiego biura skorzystamy, dlatego nim zdecydujemy się na skorzystanie z tego rozwiązania należy sprawdzić, to jakimi opiniami cieszy się dane biuro wirtualne i czy rzeczywiście udzielane przez nie porady stoją na wysokim poziomie.

Porady prawne online to wygodne rozwiązanie, które pozwoli oszczędzić nam zarówno sporo pieniędzy, jak i czasu, dlatego warto z niego korzystać, pamiętajmy jednak o tym, że biuro biurze nie równe, a co za tym idzie ważne jest to by o poradę online zwrócić się do zaufanego adwokata, jak i to by pamiętać, że w przypadku bardzo złożonych spraw porada online nie będzie w stanie zastąpić tej tradycyjnej, udzielonej w kancelarii prawnej po dokładnym zapoznaniu się ze sprawą.

admin
Brak komentarzy

Przepraszamy, formularz dodawania komentarzy jest aktualnie wyłączony.